Albümler

Sufi Soul / Neyim (2012)

Şarkıları Dinleyin

Sufi Soul / Neyim

Müzik dünyasında "Cennetten gelen mantra müziğinin parlayan güneşi" olarak anılan Seda Bağcan, "Sufi Soul" adlı üçlü CD serisinin ilk çalışması olan "Neyim" albümünü bu ay dinleyicilerine sunuyor. 

Bağcan'ın yeni albümündeki tüm besteler kendisine, sözler ise Türkiye Zeka Vakfı Başkanı ve CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı'ya ait. Sanatçının, doğu mistisizminin batı normlarıyla birleşmesi olarak nitelendirdiği Neyim albümünün ana teması ise 'sufizm'.

Emrehan Halıcı'nın albümde yer alan 8 şarkının sözlerini yazdığını belirten Seda Bağcan, müziğin en iyi şifa araçlarından biri olduğuna inanıyor.
Dijital seslerin mümkün olduğunca sound'da yer almadığı albümde, 30 müzisyen arp, ney, rebap, klarnet, erbane, bendir gibi akustik enstrümanlarıyla albüme canlı katkı sağladı. Albümün tamamlanması titiz bir çalışma ile tam 1 yıl sürdü. 

Albümde her şeyin tek ve bir olduğu, karanlığın yanında aydınlığın da bulunduğu, acı ve kederin varlığı gibi huzurun ve sevginin de var olduğu, her ne olursa olsun yaşam döngüsünün devam ettiği ve edeceği vurgulanıyor.

Bağcan, 19 Mayıs'tan sonra tüm müzik marketlerde yerini alacak olan yeni albümün hedef kitlesini ise 'müziği ruhuyla dinleyenler' olarak tanımlıyor. 
Sufi Soul CD serisinin ilk çalışması olan Neyim albümünü, "Benim" ve "Birim" adlarıyla iki albüm daha takip edecek. Seda Bağcan ve Emrehan Halıcı'nın işbirliği, bu albümlerde de devam edecek. Ortak konserler vermeyi düşünen ikili, yurtiçi ve yurtdışında da sahne almayı planlıyor.

Sunrise

Remember

I Am That I Am

Miracle

Love

Mantrance