Albümler

Sunrise (2010)

Şarkıları Dinleyin

Sunrise

Ses ve oluşan titreşimler aracılığı ile kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını, aklın hayallerden ve maddi isteklerden kurtulmasını amaçlayan Mantra Müziği; zihni boşaltmak, konsantrasyonu artırmak, huzura ermek, zorluklardan kurtulmak için tekrarlanan hece, sözcük ve sözcük gruplarının melodiyle birleşmesi olarak tanımlanıyor.

Batı dünyasında da büyük ilgi gören mantra müziğinin en önemli temsilcilerinden Deva Premalin yanısıra başta Amerikalı ünlü şarkıcı Tina Turner olmak üzere pek çok sanatçı -mantraları kendi müzikleri ile biçimlendirerek- bu türde eserlere imza atıyorlar.

Seda Bağcan mantra müziği ile Türk ezgilerini buluşturma fikrinden yola çıkıp oluşturduğu bestelerini, pianosu ile katıldığı çok seçkin bir müzisyen kadro eşliğinde, ruha işleyen lirik bir ses ve olağanüstü bir icra ile seslendiriyor. Aranjmanlarından altyapısına, sıralamasından kaydına kadar her aşaması büyük bir titizlik ve özenle gerçekleştirilmiş olan "Sunrise" albümü, mükemmel bir mantra müziği örneği olmasının yanısıra, özgün müzikal karakteriyle "New Age" müzik tutkunlarını, dingin, huzur verici, geliştirici niteliğiyle de "kişisel gelişim" meraklılarını tatmin edecek yapıda.

Remember

Sufi Soul / Neyim

I Am That I Am

Miracle

Love

Mantrance